Bushi no Ichibun

Tematyka: Miłość i honor
Rok: 2006
Odcinki: 1
Liczba odcinków: 1
Gatunki: Melodramat
Kraj: Japonia

Młody, dumny samuraj, Shinnojo Mimura (Takuya Kimura), jest rozczarowany swoimi obowiązkami, które polegają na sprawdzaniu, czy potrawy, podawane jego daimyo, nie zostały zatrute. Marzy o tym, by móc się poświęcić uczeniu dzieci sztuki władania mieczem, w jego własnym dojo.

Pewnego dnia Mimura pada ofiarą swojego zajęcia i w wyniku zatrucia zapada w śpiączkę. Dzięki opiece oddanej żony, Kayo (Rei Dan) udaje się go uratować, ale samuraj traci wzrok. Bojąc się, że nie będzie w stanie utrzymać żony i wiernego sługi, Mimura rozważa popełnienie seppuku. Rodzina Mimury umywa ręce – nikt nie chce zostać obarczony ciężarem utrzymywania bezużytecznego krewniaka. Ciotka sugeruje Kayo, by przyjęła pomoc finansową od doradcy Shoguna – Lorda Shimady (Mitsugoro Bando), mimo iż ceną za przysługę najprawdopodobniej będzie ciało Kayo.

Kiedy Mimura dowiaduje się, że jego żona musiała oddać się innemu mężczyźnie, by utrzymać rodzinę, rozwodzi się z nią i wyrzuca ją z domu. Po jakimś czasie orientuje się, że Kayo została oszukana i wykorzystana przez Shimadę, a pensja, jaką otrzymał, stanowi dowód wdzięczności samego daimyo. Młody samuraj wpada we wściekłość, wiedząc, że okryła go hańba. By pomścić honor Kayo, wyzywa Shimadę na pojedynek…