Powstanie film aktorski na podstawie mangi Fullmetal Alchemist

Jak podaje portal Livedoor News, już w przyszłym roku do japońskich kin wejdzie film live-action na podstawie mangi Fullmetal Alchemist, autorstwa Hiromu Arakawy.

Seria opowiada losy dwójki braci Edwarda i Alphonse’a Erliców, którzy próbując przywrócić życie zmarłej marce przy pomocy alchemii, utracili własne ciała (Ed tylko rękę i nogę). Opuszczają rodzinną wioskę w poszukiwaniu sposobu na ich odzyskanie.

Manga, jak i seria anime na niej oparta, stały się przez lata znane na całym świecie. Nic więc dziwnego, że w końcu otrzymamy film aktorski. Wzbudza to jednak pewne obawy, co do tego, czy produkcja będzie udana. Póki co wiemy, że rolę starszego z braci, Edwarda, zagra Yamada Ryosuke, który pojawił się w niedawnej kinowej adaptacji innej mangi, Assassinastion Classroom. Film FMA ma w pewnym stopniu wykorzystywać technologię CG. Temu z kolei nie ma co się dziwić, gdyż przedstawienie alchemii (również w walce) nie jest takie proste.

W oryginale postacie mangi nie są Azjatami, ich rysy twarzy oraz imiona przywodzą na myśl prędzej naród niemiecki. Powstaje zatem pytanie, czy obsada złożona głównie (jak można założyć) z Japończyków, będzie tym czego oczekują fani?

© 2016, centrum-dramy.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Zakaz kopiowania treści bez zgody autora.

Add your comment

Your email address will not be published.