It’s Difficult to Love an Otaku
Rating 6.5
Trailer
Bookmark
Followed 14 people

It’s Difficult to Love an Otaku

Watch full episodes It’s Difficult to Love an Otaku, download It’s Difficult to Love an Otaku english subbed, It’s Difficult to Love an Otaku eng sub, download It’s Difficult to Love an Otaku eng sub, stream It’s Difficult to Love an Otaku at Centrum-Dramy.pl.
Wotaku ni Koi wa Muzukashii , Wotakoi: Love Is Hard for Otaku
Status: Completed Duration: 1 hr. 54 min. Country: Type: Movie Episodes: 1 Casts: , , , , , Dodał: Retro Dodany dnia: Updated on:
Watch streaming It’s Difficult to Love an Otaku English Subbed on Centrum-Dramy.pl. You can also download free It’s Difficult to Love an Otaku Eng Sub, don't forget to watch online streaming of various quality 720P 360P 240P 480P according to your connection to save internet quota, It’s Difficult to Love an Otaku on Centrum-Dramy.pl MP4 MKV hardsub softsub English subbed is already contained in the video.

Opis It’s Difficult to Love an Otaku

Momose Narumi to 26-letnia otaku. Kiedy dziewczyna zaczyna nową pracę, spotyka w firmie swojego przyjaciela z dzieciństwa, Nifuji Hirotakę. Hirotaka jest przystojny i do tego świetnie radzi sobie w pracy, ale podobnie jak Narumi, również jest otaku. Narumi uwielbia czytać mangi z gatunku BL (Boys’ Love), ale przez jej hobby dziewczynę spotykają w życiu trudności. Kiedy jej chłopak dowiaduje się o upodobaniach dziewczyny, rzuca ją, dlatego Narumi postanawia, że już nikomu nie powie o swojej pasji, a już na pewno nie swojemu kolejnemu partnerowi. Narumi jest w stanie otworzyć się tylko przed Hirotaką, dlatego chłopak proponuje, by zostali parą. Kiedy jednak zaczynają być ze sobą, okazuje się, że ich związek czeka wiele przeszkód.

Film na podstawie mangi „Wotaku ni Koi ha Muzukashii” autorstwa Fujity.

Watch It’s Difficult to Love an Otaku

Comment